Festival Exit privredi Novog Sada i Srbije doneo 21,2 miliona!

0
Reklama

Muzički festival Exit saopštio je da je u 2023. godini privredi Novog Sada i Srbije doneo 21,2 miliona evra čime je ukupni ekonomski doprinos festivala od osnivanja do danas dostigao gotovo 250 miliona evra.Navedeno je da je podjednako važna međunarodna promocija Novog Sada i Srbije i da je vrednost te promocije nemoguće izmeriti novcem.

Ovog jula festival je posetilo više od 200.000 ljudi iz 120 zemalja sveta, a 36,7% njih je bilo prvi put u Novom Sadu, a 83,5% posetilaca Egzita je u taj grad došlo baš zbog festivala.

Najviše inostranih gostiju bilo je iz Austrije, Nemačke, Rusije, Velike Britanije, Mađarske, Turske, Bugarske, Rumunije, Ukrajine i Francuske, a u regionu prednjače Hrvatska, Bosna i Hercegovina i Slovenija.

Posetioci su tokom festivala u Novom Sadu prosečno trošili 567 evra, što je povećanje za 18 evra u odnosu na prošlogodišnji festival

Reklama

OSTAVI KOMENTAR

Please enter your comment!
Please enter your name here